Nasz sklep internetowy stosuje pliki cookies w celu zapewnienia Ci maksymalnego komfortu podczas przeglądania serwisu i korzystania z usług. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu. Więcej informacji czytaj. zamknij
Informacja ze sklepu


ZASADY POSTĘPOWANIA ZE ZUŻYTYM SPRZĘTEM ELEKTRYCZNYM I ELEKTRONICZNYM
                                                                                                                                                                                                                                                                                                   

Symbol selektywnego zbierania zużytego sprzętu. Symbol przekreślonego kosza na śmieci umieszczany na sprzęcie, opakowaniu lub dokumentach do niego dołączonych oznacza, że produktu nie wolno wyrzucać łącznie z innymi odpadami. Obowiązkiem użytkownika jest przekazanie zużytego sprzętu do wyznaczonego punktu zbiórki w celu właściwego jego przetworzenia. Oznakowanie oznacza jednocześnie, że sprzęt został wprowadzony do obrotu po dniu 13 sierpnia 2005 r.
 

·   Zgodnie z art. 37 Ustawy z dnia 11 września 2015 r. o zużytym sprzęcie elektrycznym i elektronicznym:

a)   Dystrybutor obowiązany jest do nieodpłatnego odbioru zużytego sprzętu pochodzącego z gospodarstw domowych w punkcie sprzedaży

b)   Dystrybutor, dostarczając nabywcy sprzęt przeznaczony dla gospodarstw domowych, obowiązany jest do nieodpłatnego odbioru zużytego sprzętu pochodzącego z gospodarstw domowych w miejscu dostawy tego sprzętu

·   Zwrotu zużytego sprzętu można dokonać o ile:

a)   Zgodnie z art. 37 zużyty sprzęt jest tego samego rodzaju i pełni te same funkcje co sprzęt sprzedawany.

b)   Zgodnie z art. 35 zużyty sprzęt jest kompletny
Za jedną nową sztukę zakupionego sprzętu można zwrócić jedną sztukę zużytego. Warunkiem zwrócenia zużytego sprzętu jest przygotowanie go przez Ciebie, czyli odłączenie od wszelkich instalacji.

·   Dowolną ilość zużytych świetlówek można nieodpłatnie przekazać w punktach zbierania zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Adresy punktów zbierania można znaleźć na elektroeko.pl i elektrosmieci.pl

·   Sklepy powierzchni sprzedaży wynoszącej co najmniej 400 m2 poświęconej sprzedaży sprzętu przeznaczonego dla gospodarstw domowych, jest obowiązany do nieodpłatnego przyjęcia w tej jednostce lub w jej bezpośredniej bliskości zużytego sprzętu pochodzącego z gospodarstw domowych, którego żaden z zewnętrznych wymiarów nie przekracza 25 cm, bez konieczności zakupu nowego sprzętu przeznaczonego dla gospodarstw domowych.

·   Jeśli kupujesz w naszym sklepie internetowym sprzęt elektryczny możesz skorzystać z bezpłatnej opcji oddania zużytego sprzętu. Odbierzemy go od Ciebie nieodpłatnie, o ile jest on tego samego rodzaju i pełnił te same funkcje co ten dostarczony.

a)  Aby dokonać zwrotu zużytego sprzętu prosimy, podczas składania zamówienia w Sklepie Internetowym, wpisać w uwagach do zamówienia "odbiór zużytego sprzętu" lub poinformować nas o takiej potrzebie mailowo na adres taniakarma@taniakarma.pl albo telefonicznie pod numerem 22 250 00 01 (czynne pn-pt w godz. 9-17).

b)  Nieodpłatny odbiór zużytego sprzętu realizowany jest w miejscu dostawy nowego sprzętu.

Adresy wszystkich punktów PSZOK dostępne na stronie: www.pszok-info.pl

 

Dostawy

     

Copyrights

Wszelkie znaki towarowe, loga producentów oraz nazwy użyte na stronach sklepu, należą do ich prawowitych właścicieli, użyte zostały jedynie w celach informacyjnych.

Newsletter

Zamów informacje o nowościach, promocjach, wyprzedażach

 

POKAŻ WIĘCEJ
ZWIŃ

Najbardziej popularne marki karm dla psów i kotów
Brit Premium, Brit Care, Eukanuba, Purina Dog Chow, Purina Pro Plan, Bosch, Acana